Trendy ślubne 2017

Trendy w wystroju sal weselnych w 2017 roku

Wesela także podążają za modą, a wystrój sali weselnej, to wyzwanie dla niejednego projektanta. Nawet niektórzy profesjonaliści nie potrafią nadążyć za kolejnymi wprowadzanymi zmianami. Trendy weselne 2017 niewiele różnią się od tych z poprzedniego roku, lecz można zauważyć kilka nowości.

Jakie zmiany nastąpiły w 2017 roku?

Powoli odchodzi się od delikatnych dekoracji stołów weselnych, a prym zaczynają wieść większe, masywniejsze, geometryczne dekoracje. Spotykane mogą być między innymi dekoracje na stelażach, czy także wykonane ze szkła. Wszystko jednak skupia się na jakości. Nie należy oczekiwać jakichś wymyślnych dekoracji, mimo wszystko zostaje się przy tradycji i stałych kolorach.

(Zobacz także: Wesele bezalkoholowe – czy w Polsce jest to możliwe? )

Od jakiegoś czasu, dekoratorzy zainteresowali się sufitem. Zazwyczaj udekorowany przez żyrandol i ewentualnie kilka balonów, teraz cały podlega dekoracji. Sufit jest miejscem do popisu dla fanów DIY, którzy mogą popuścić tu wodze fantazji. Bardzo popularne stały się rośliny o kolorze zdrowej zieleni. Dzięki temu nie rażą one mocno w oczy, a są przyjemne i nadają miły nastrój. Wiszące ekspozycje to propozycja dla par, które chcą wprowadzić romantyczny nastrój i nie boją się wyzwań.

Początek świetlnych dekoracji

Oświetlenie sali jest bardzo ważne, a jeśli ktoś zrobi to umiejętnie, może to wzbudzić naprawdę ciekawe i pozytywne emocje. Malutkie lampeczki zwisające z sufitu, pozwolą na zachowanie ciepłej atmosfery przy stole. Coraz częściej lampeczki umieszcza się także w szklanych dekoracjach, czy pod obrusami i po bokach stołów. Mogą one także ładnie wyglądać przy wystroju wejścia do sali oraz współgrać z wiszącymi dekoracjami. Na pewno jest to opcja do przemyślenia.

(Zobacz także: Zalety i wady ślubu w plenerze )

Co może zaskakiwać, odchodzi się od pokrowców na krzesła. Jednak nie zostają one „łyse”. Przystraja się je teraz delikatnymi dekoracjami, nadając im tradycyjny, romantyczny charakter. Mimo nieco innego wyglądu, od tych, do których się przyzwyczailiśmy, nadal są one piękne.

Jeśli chodzi o kolory wystroju, to za wiele się tu nie zmieniło. Prym nadal wiodą biel i róż, jednak w kilku odcieniach.

Jeśli ktoś poszukuje miejsca, które za wszelkimi zmianami w trendach weselnych nadąża, to Pałac Domaniowski na pewno będzie świetnym wyborem. Można tam urządzić wspaniałe wesele, przy zachowaniu tradycji, stylu, a także świetnej atmosfery.