Trening na skakankach – jak skakać by schudnąć?

Skakanka to jedna z najprzyjemniejszych i najpopularniejszych zabaw naszego dzieciństwa – szczególnie dla dziewcząt. Jak się jednak okazuje, ta z pozoru niewinna zabawa może wnieść wiele dobrego do naszej ogólnej kondycji, a nawet… pomóc nam schudnąć! Jak trenować, aby skakanie na skakance odniosło skutek?

Regularność treningu

Skakanka od Apus Sports

Jak w przypadku każdego innego ćwiczenia, nie tyle jego intensywność ma znaczenie, ile regularność treningów. Skakanka to bardzo dobry pomysł na codzienny trening lub element treningu składającego się z innych ćwiczeń w domu lub na powietrzu. Jest ćwiczeniem bardzo wyczerpującym fizycznie, angażującym wszystkie mięśnie ciała. Dlatego też trudno jest, niczym bokserzy przygotowujący się do walki, skakać na skakance przez kilkadziesiąt minut.

Skakanka na odchudzanie

Aby schudnąć, trzeba połączyć aktywność fizyczną ze zdrową dietą. Skakanki świetnie sprawdzają się w roli ćwiczenia cardio – wytrzymałościowego, podnoszącego ogólną wydolność organizmu. Należy dobrać odpowiednią długość skakanki do swojego wzrostu. Dobrej jakości skakanki ze sklepów sportowych mają regulowaną długość, co ułatwia późniejsze treningi. Intensywne skoki w równym, energicznym tempie na obu nogach pozwalają wprawić całe ciało w ruch, poprawić tętno, a także poprawiają wydolność całego układu krążenia, co pozytywnie wpływa na przemianę materii i spalanie tłuszczu. Dzięki trzydziestu minutom skakania na skakance można stracić nawet do 400 kalorii! W zupełności wystarczy jednak 10-15 minut do codziennego treningu, by już po około 3 tygodniach uzyskać efekt szczuplejszych, jędrniejszych pośladków, umięśnionych łydek, szczupłych ud i jędrniejszych ramion. Osoby początkujące powinny naprzemiennie skakać przez 30 sekund, a następnie przez 10 sekund odpoczywać. Z biegiem czasu można wydłużać czas skakania i zwiększać intensywność treningów.

Dobry sprzęt do ćwiczeń to podstawa – skakanki dla dorosłych idealne do treningów w domu i na powietrzu kupisz w Apus-Sports w przystępnych cenach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 17 =