Trzy najlepsze kursy dla położnych

Jeśli wykonujemy jakikolwiek zawód medyczny, to z pewnością mamy świadomość o konieczności ciągłego rozwoju i zdobywania nowych kompetencji i wiedzy. Obecnie na rynku dostępne są różne kursy dla położnych, dzięki którym położne zwiększają swoje doświadczenie oraz wiedzę. Warto dowiedzieć się więcej o dostępnych kursach, po to, by wybrać najlepszy i najbardziej rozwijający kurs.

Kurs BeBo – co warto o nim wiedzieć?

Kurs ten pozwala zdobyć umiejętność treningu dna miednicy. Trening dna miednicy jest przydatny kobietom po porodzie, pozwala pomóc kobietom z obniżeniem narządów oraz kobietom i mężczyznom, którzy zmagają się z problemem wysiłkowego nietrzymana moczu, z pęcherzem nadreaktywnym oraz osobom po zabiegach uroginekologicznych i urologicznych. Posiadając ukończony kurs BeBo, będziemy mogli pomóc także kobietom w ciąży w przygotowaniu mięśni do porodu oraz kobietom po porodzie (z problemem rozstępu mięśni prostych brzucha oraz przy terapii blizny po cięciu cesarskim). Po tym kursie będziemy mogli pomóc naprawdę wielu osobom, gdyż problemy z mięśniami miednicy są jak widać powszechne w kobiet, jak i u mężczyzn. Zdecydowanie warto pomyśleć o tym kursie. Takie kursy są organizowane w kilku miastach w Polsce.

Kurs rodzinny dla położnych – czy warto?

Kurs ten pozwala zdobyć kompetencje do udzielania kobiecie oraz jej rodzinie specjalistycznej pomocy w różnych, losowych sytuacjach życiowych. Położna po tym kursie może pełnić rolę propagatora zdrowego stylu życia oraz posiada wiedzę w zakresie opieki ginekologicznej, jak i onkologicznej, opieki okołoporodowej, opieki przedporodowej oraz poporodowej. Jest to uniwersalny kurs, nad którym powinna zastanowić się każda położna.

Kurs epidemiologiczny dla położnych

Położna po takim kursie może sprawować nadzór nad środowiskiem szpitalnym, nad warunkami sanitarnymi panującymi na oddziale oraz posiada wiedzę w dziedzinie mikrobiologii, chorób zakaźnych oraz immunologii i higieny szpitalnej. Jest to bardzo potrzebny kurs, ponieważ na każdym oddziale potrzebna jest osoba spełniająca rolę pielęgniarki lub położnej epidemiologicznej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + pięć =