Pióra do wycieraczek

Utrudniona widoczność – jak często wymieniać wycieraczki?

Drażniące i utrudniające jazdę smugi na szybie oraz nieprzyjemne skrzypienie wycieraczek to wyraźny sygnał, że nadeszła pora na inwestycje w nowe pióra do wycieraczek. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, kiedy warto wymieniać wycieraczki samochodowe i po czym poznać, że nadeszła pora na nowy zakup.

Kiedy należy wymienić wycieraczki?

Wycieraczki samochodowe należy wymienić zawsze wtedy, gdy rozmazują wodę i zaczynają skrzypieć podczas swojej pracy. Jak łatwo się domyśleć wymiana starych wycieraczek na nowe nie jest wcale tak trudnym zadaniem, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Problem pojawia się jednak przy wyborze poszczególnych modeli.

Jakie wycieraczki samochodowe wybrać?

Właściciele nowoczesnych samochodów nie mają praktycznie żadnego większego wyboru i skazani są na wycieraczki listwowe, które są zazwyczaj droższe od swoich konkurentów. Na szczęście listwowe wycieraczki bardzo efektownie wyglądają i co najważniejsze działają bardzo cicho. Ich olbrzymim plusem jest również to, że bardzo skutecznie zbierają wodę. Kierowcy starszych aut mają do wyboru klasyczne rozwiązania.

Tradycyjne wycieraczki przegubowe

Klasyczne wycieraczki ze stelażem (przegubowe) na opakowaniu mają listę modeli aut do których pasują, dzięki czemu bez żadnego większego problemu wybierzemy te modele, które idealnie pasować będą do naszego samochodu. Jeżeli nie mamy pewności to warto zmierzyć stare pióra albo po prostu zabrać je ze sobą. Sprzedawca powinien podpowiedzieć nam jakie pióra do wycieraczek pasować będą do naszego auta. Pamiętać należy również i o tym, że aftermarketowe wycieraczki mogą różnić się długością od oryginału. Liczyć trzeba się również z tym, że nawet 2-3 cm różnicy ma olbrzymi wpływ na pracę wycieraczek, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby wybrać naprawdę idealne pióra. W wycieraczkach bezprzegubowych stelaż zastąpiony został elastyczną gumową szyną, dlatego też pióra muszą być perfekcyjnie dopasowane do modelu auta, a dokładniej mówiąc do krzywizny szyby.