Warszawa oczami przejezdnych

Mieszkając kilkanaście lat w swoim mieście wszystko wydaje się nam normalne – ulice, chodniki, ciągnące się przez całe miasto korki, sklepy i inne atrakcje. Jednak gdy przyjeżdżamy do nowego miasta wszystko wydaje się nam takie nowe i nietypowe, chociaż nie powinno – przecież tam też mieszkają zwyczajni jak my ludzie.

Podobne odczucie może mieć każdy kto przyjedzie do Warszawy – miasta, które z pewnością wyróżnia się na tle pozostałych. Nie tylko z powodu statusu administracyjnego jakie posiada ale przede wszystkim z niespotykanego w Polsce poczucia przestrzeni. Zniszczone w czasach wojny miasto zostało całkowicie odbudowane i widać to od razu gdy wyjdziemy z terenu Dworca Głównego. Oczywiście zapewne na początku naszą uwagę przykują nieliczne ale dumnie prezentujące się wieżowce, które obok Pałacu Kultury dają do zrozumienia że jesteśmy w ważnym dla Państwa mieście.

To co odróżnia Warszawę od innego pięknego miasta jakim jest Kraków to przestrzeń – szerokie ulice i chodniki pozwalają skutecznie rozładować korki i tłumy przechodniów – coś co bardzo szwankuje w Krakowie i powoduje, że w godzinach rannych i popołudniowych przejazd przez Kraków może zająć więcej czasu niż gdybyśmy to zrobili rowerem.

Winna temu poniekąd jest historia gdyż zniszczona doszczętnie Warszawa została odbudowana z uwzględnieniem faktu, że musi to być bardzo duże miasto, natomiast Kraków był miastem wystarczająco dużym w czasach kiedy powstawał jednak zwiększająca się ilość mieszkańców i instytucji spowodowało, że teraz nie jesteśmy już w stanie rozszerzyć dawnych miast.

Warszawa jest pięknym miastem z wieloma atrakcjami. Dla fanów piłki nożnej na pewno obowiązkową pozycją jest Stadion Narodowy, który jest uznawany za najnowocześniejszą tego typu konstrukcją w Europie. Pozostali turyści na pewno znajdą coś co przykuje ich uwagę i utkwi w pamięci na długo.

Będąc kilka dni w Warszawie warto zadbać o dobry nocleg i jego lokalizację. W Warszawie swój hotel posiada grupa AMWHotele. Hotel Belwederski znajduję się w odległości 15 minut samochodem od Dworca Centralnego i 20 minut od Starego Miasta. Jest to zatem bardzo dobra pozycja startowa do zwiedzania tego niezwykłego miasta jakim jest Warszawa. Ceny noclegu są bardzo opłacalne gdyż komfort jaki oferuję hotel jest wysoki.