Wesele bezalkoholowe – czy w Polsce jest to możliwe?

Polska to bardzo charakterystyczny kraj, jeżeli chodzi o świętowanie i celebrowanie różnorodnych okazji. Lubimy huczne imprezy, dobre jedzenie i alkohol – tutaj nie mamy wątpliwości. Dlatego, gdy Młoda Para zapowiada, że ich wesele będzie bezalkoholowe, zaczynają się pierwsze wątpliwości – czy jest to w ogóle możliwe? Sprawdźmy to!

Nasza kultura wręcz nakazuje nam głośne i huczne świętowanie. Dźwięk otwierającego się szampana, liczne toasty napojami z procentami, dlatego czy organizowanie wesela bezalkoholowego ma szansę na sukces? Czy może w trakcie imprezy ktoś się podda i wyciągnie z magazynku kilka butelek, aby rozruszać towarzystwo?

(Zobacz także: Przeraża Cię organizacja wesela? Pozwól innym się tym zająć!)

Alkohol nie gwarantuje dobrej zabawy

Wiele osób uważa, że bez procentów nie wyjdą na parkiet, nie otworzą się, nie będą się dobrze bawić, jednakże to wszystko tak naprawdę siedzi w głowie. Przecież podczas wesela, pierwsi mistrzowie parkietu wychodzą już po posiłku, gdy alkohol jest jeszcze słaby, nie działa i nie uderza do głowy – działa tak zwany efekt placebo. Dlatego łatwo nam sobie wyobrazić, że zabawa bezalkoholowa jest możliwa i o tym opowie nam Magda, która niedawno taką zabawę zorganizowała.

„Z mężem jesteśmy osobami, które stronią od alkoholu, a zależało nam, by cała impreza była tworzona z myślą o nas – w końcu to był nasz dzień. Dlatego podjęliśmy kontrowersyjną decyzję o weselu bezalkoholowym i muszę powiedzieć, że była to świetna decyzja. Przede wszystkim, udało nam się zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy, oczywiście słuchaliśmy wstępnie narzekania naszych gości, na szczęście zaakceptowali naszą decyzję. Wszyscy bawili się świetnie – nie było nieprzyjemnych sytuacji, których jak wiadomo, jest wiele po alkoholu, nikt nie stracił przytomności, nie poczuł się źle, a bawiliśmy się do samego rana! Musieliśmy dodatkowo zapłacić orkiestrze, by zostali o godzinę dłużej!”.

Przykład Magdy, jest najlepszym dowodem na to, że wesela bezalkoholowe są możliwe. Obecnie coraz więcej młodych osób świadomie rezygnuje z alkoholu, jak i używek na korzyść prowadzenia zdrowego trybu życia i nie chcą robić sobie odstępstw od normy. Tym samym, z łatwością przychodzi im zabawa na weselu, na którym brakuje promili. Być może i Ty się odważysz i w taki sam sposób zorganizujesz swoje wesele? Nie bój się – niby kontrowersyjna decyzja, ale szybko będzie zaakceptowana, bo w tym dniu liczy się Para Młoda, a nie wymagania gości. Oni się dostosują, zrozumieją i gwarantujemy, będą świetnie się bawić do samego rana!

Palacdomaniowski.pl