Właściwości dzikiej róży, o których mogłeś nie słyszeć

Ostatnio coraz bardziej popularne stają się naturalne produkty, między innymi naturalne zioła i owoce. Wprowadzenie ich do swojej diety daje nam szansę na wzbogacenie swojego organizmu w cenne substancje odżywcze i witaminy. Naturalne suplementy diety zyskują na znaczeniu, szczególnie z tego względu, iż nie zawierają sztucznych substancji i konserwantów, które mogłyby dodatkowo obciążyć nasz organizm. Szczególnie popularnym ostatnio produktem naturalnym jest dzika róża.

Wyjątkowe właściwości dzikiej róży

Warto podkreślić, że dzika róża cechuje się bardzo wysoką zawartością witaminy C (czyli kwasu askorbinowego) o silnym działaniu antyoksydacyjnym. Witamina ta działa przeciwstarzeniowo, ponieważ odpowiada między innymi za proces neutralizowania wolnych rodników tlenowych, które bezpośrednio uszkadzają komórki naszego organizmu. Co więcej, witamina C wzmacnia nasze naczynia krwionośne, dzięki czemu zapobiega ich pękaniu, a tym samym chroni nas na przykład przed częstymi krwawieniami z nosa. W 100 gramach owoców występuje nawet do 1200 miligramów tej witaminy. 

Dzika róża zawiera również także bogactwo bioflawonoidów, witaminę E oraz A, a także dość duże ilości garbników, olejków eterycznych oraz kwasów naturalnych: jabłkowego i cytrynowego. Warto zauważyć, że liczne kwasy tłuszczowe obecne w owocach dzikiej róży stosowane są w leczeniu między innymi oparzeń i uszkodzeń skóry. W dermatologii wykorzystywane są substancje zawarte w dzikiej róży, które mają właściwości złuszczające, co wykorzystywane jest między innymi do leczenia zmian trądzikowych naszej skóry.

SprawdźNaturalne Suplementy Diety – Laventi.pl – Dzika róża

Dzika róża pomaga również zmagać się z takimi dolegliwościami jak nadmierna pobudliwość nerwowa, bezsenność, skłonność do częstych przeziębień wirusowych i bakteryjnych, niweluje codzienne zdenerwowanie i nadmierny stres, a co więcej wspomaga naturalnie leczenie chorób układu moczowego, nieżytu przewodu pokarmowego oraz niedoboru witaminy C. Dzika róża ma wszechstronne zastosowanie, dlatego zdecydowanie warto wprowadzić ją do swojej diety.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − sześć =