Wszystko co powinieneś wiedzieć o Internecie światłowodowym

Wszystko co powinieneś wiedzieć o Internecie światłowodowym

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z szeroko pojętą różnorodnością w dziedzinie usług oferowanych przez dostawców Internetu. Posiadają oni różne oferty dostosowane i ukierunkowane na potrzeby odmiennych osób, organizacji, czy firm.

Co jest zatem najlepszym rozwiązaniem?

Okazuje się, że największą szybkość łącza oferują firmy posiadające tak zwany internet światłowodowy. Działa on na zasadzie odbicia promieni świetlnych w wąskim kablu zbudowanym z drobnych zwierciadeł. I tak oto właśnie przesyłany jest impuls, którym są dane wpływające do naszego komputera i wypływające z niego. Z podstawowego kursu fizyki ze szkoły średniej można dowiedzieć się, że światło posiada największą prędkość w przyrodzie. Dlatego też logiczne jest, że takie rozwiązanie jest o wiele bardziej korzystne w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań.

Kable, w których przesyłany jest sygnał świetlny są wykonane z najwyższej jakości materiałów. Tak, aby jeszcze bardziej możliwie przyspieszyć prędkość przesyłu danych. Dodatkowo, kable są tak zbudowane, by być zabezpieczone na wypadek zginania lub działania innych czynników środowiskowych. Kable podpięte są do specjalnych modułów, które zczytują sygnał i interpretują go.

Sprawdź: Extel - Internet dla biznesu i firm

Jakie są jednak wady i zalety takiego rozwiązania?

Niebywałą zaletą jest oczywiście wcześniej wspomniana prędkość. Co więcej, w wielu miejscowościach takie rozwiązanie jest już udostępniane, więc nie jest konieczne załatwianie formalności z tym związanych. Jeżeli chodzi o wady, należy oczywiście wspomnieć o wyższej cenie. Niemniej jednak, jeżeli poddać to całkowitej kalkulacji, czasem warto dorzucić pewną sumę pieniędzy i cieszyć się dobrą jakością łącza przez wiele, wiele lat.

Dodatkowo, rozwiązanie takie niezwykle dobrze nadaje się jako internet dla firm, ponieważ korzystać może z niego wiele osób jednocześnie bez możliwości nadmiernego obciążenia sieci. Problem ten spotykany jest często w przypadku tradycyjnych modemów nieustannie stosowanych w wielu przedsiębiorstwach. Możliwe jest takie dopasowanie modułu, aby odpowiadał rzeczywistemu obciążeniu, jakie występuje w danej firmie.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × cztery =