Wybór aparatu

Kiedy potencjalny Kowalski kupuje sobie nowy aparat często kieruje się wyznaczoną modą. Dziś tą modą są lustrzanki, które do zwykłej amatorszczyzny się nie nadają. Jeżeli ktoś nie lubi wyrzucać pieniędzy w błoto to nie powinien kupować takiego aparatu do użytku własnego.

Lustrzanki Canon, czy lustrzanka Olympus są to aparaty cyfrowe raczej dla fotografów profesjonalnych. Zwykłemu Kowalskiemu jako fotografowi amatorowi wystarczy zwykły aparat kompaktowy. Więc kiedy chcemy kupić swój aparat cyfrowy powinniśmy rozważyć wiele czynników, dlatego na początek trzeba wybrać przeznaczenie aparatu. Można kierować się tym co jest wyżej napisane. W następnej kolejność jest czas na różnice, których po między lustrzankami, a kompaktem jest wiele. Po pierwsze zauważymy różnicę w funkcjonalność. Lustrzanka jest dobra do zdjęć,  ale na pewno nie zrobimy nią filmu. Aparat kompaktowy jest bardzo uniwersalny, a film nie jest problemem, czasami można go zrobić nawet z dźwiękiem stereo.

Na drugim miejscu jest na pewno wygląd. Lustrzanki to duże aparaty, a kompakty są małe i poręczne, co podczas podróży na pewno się przydaje. Co do szybkości działania to na pewno lustrzanki wypadają tu o wiele lepiej. Różnica występuje także w kadrowaniu. Cyfrowa lustrzanka ma to do siebie, że podczas  kadrowania obraz jest rzeczywisty, widziany przez wizjer, a w przypadku kompaktów jest to ekran LCD. W kompakcie mamy programy tematyczne, co dla amatora jest wielkim ułatwieniem przy robieniu dobrych zdjęć.

Widać więc, że różnic jest wiele, po takim porównaniu wybór staje się prostszy. Więc dla Kowalskiego, który jedzie na wakacje aparat kompaktowy w zupełności wystarczy, jednak dla Kowalskiego fotografa może okazać się to za mało, wtedy lepsza będzie lustrzanka. Dlatego jeżeli jest się fotografem warto inwestować w lustrzanki, można w nich wymieniać wszelkie części, a kompakt jest stały i nic w nim nie zmienimy.

Warto mieć cały czas na uwadze to że samo kupno lustrzanki nie uczyni z nas fotografa – tak samo jak kupno gitary nie zrobi z nas gwiazd rocka. Aby skutecznie wykorzystywać możliwości swojego sprzętu należy udać się na kurs fotografii. Na nim nauczycie się na temat technicznych aspektów posiadania aparatów a także o tym jak wykorzystać cały jego potencjał oraz oprogramowanie do obróbki wykonanych już zdjęć.

Chciałbym polecić ofertę kursu dostępną pod tym adresem:
http://www.piotrpiatek.com/szkolenia-warsztaty-nauka-fotografii/