Zajęcia korekcyjne dla przedszkolaków

Dbanie o właściwą postawę i rozwój organizmu małych dzieci powinien zacząć się już najmłodszych lat. Istnieje wiele form dbania o ten rozwój, zależnych od rodziców jak i placówek wychowawczych. Rodzice muszą przede wszystkim kontrolować rozwój fizyczny swoich dzieci, postawę ich ciała i właściwą sylwetkę.

Oczywiście nie każdy jest profesjonalnym lekarzem, dlatego przydatna jest konsultacja z lekarzem ortopedą.W przypadku jakiś wad budowy kręgosłupa lub postawy ortopedzi zalecają gimnastykę korekcyjną, wkładki ortopedyczne lub specjalne ortezy. Bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno poprawiającym sylwetkę jak i działającym profilaktycznie są zajęcia korekcyjne dla przedszkolaków prowadzone w wielu placówkach dla maluchów.

Wkładki ortopedyczne nie zdziałają cudów. Najważniejsza jest aktywna korekta postawy dzieci. Zajęcia korekcyjne prowadzone w przedszkolach przez wyspecjalizowanych (bądź nie) instruktorów mają niebagatelny wpływ na kształtowanie właściwej postawy i odpowiednich przyzwyczajeń jej utrzymania. Ponadto wiele przedszkoli współpracuje z lekarzami ortopedami, którzy dokonują regularnej kontroli stanu zdrowia dzieci, co pozwala na bieżąco znać stan zdrowia podopiecznych. Jest to duże ułatwienie dla zapracowanych rodziców, którzy nie mają czasu na kontrole lekarską bądź nie zdają sobie sprawy z tego, że ich dziecko może posiadać wadę postawy.

Zajęcia korekcyjne przypominają zwykłą rytmikę i zajęcia gimnastyczne, tyle, że są ukierunkowane na pewne części ciała ? szczególnie na kręgosłup. Bez względu na to jaką formę dbania o postawę dziecka zastosujemy, wkładki ortopedyczne, czy gimnastykę korekcyjną, ważne abyśmy myśleli o zdrowi naszych maluchów.