Zróżnicowanie narożników

Podczas wykonywania projektu wystroju naszego salonu powinniśmy się na początku skupić na wyborze bazy, czyli kanapy, sofy, czy narożnika, a później dopracować dodatki.

Warto by jeden mebel był dominantą kompozycyjną naszego projektu, gdyż wówczas uzyskamy spójność pomysłów i harmonijną całość, która zawsze lepsza jest od kupowania nie pasujących do siebie przedmiotów, które przypadkiem wpadną nam w oko podczas wizyty w jakimś sklepie. Otóż okazuje się, że właśnie najczęściej wybieranym elementem dominującym jest wypoczynek, czyli meble służące do usadzenia gości, odpoczynku, czasem spania, jeśli salon jednocześnie pełni funkcję sypialni.

Ostatnio coraz częściej zamiast tradycyjnych kanap i wersalek wybierane są narożniki Kraków. Są one znacznie praktyczniejsze, gdyż dobrze wkomponowują się zarówno w małą przestrzeń, kiedy dosuniemy je do rogu pokoju, jak i w przestronnych salonach jako mebel wolnostojący. W salonach meblarskich w Krakowie narożniki wiodą ostatnimi czasy prym. Obicia ze skóry, tkaniny, weluru, różne kształty i wykończenia, ta różnorodność pozwala na naprawdę szeroki wybór i dostosowanie mebla do różnych stylów wystroju. Kiedy już wybierzemy wypoczynek, to do niego dobieramy resztę mebli, czyli stół albo stolik kawowy, komody, czy szafy. Również dodatki, kolory ścian, ozdoby, wszystko powinno być w przemyślany sposób dopasowane, by tworzyć spójną całość. W Krakowie działa kilka sklepów, które wraz ze sprzedażą mebli oferują nam gotowe aranżacje pomieszczeń. Jest to jakieś rozwiązanie dla osób, które kompletnie nie mają pomysłów i szukają inspiracji.

Jednak kopiowanie cudzych pomysłów, cudzych gustów i rozwiązań, często okazuje się niepraktyczne, gdyż wówczas nie będziemy się w danym salonie czuć jak u siebie. Warto poświęcić trochę czasu na zastanowienie się nad szczegółami wystroju, wyborem narożnika, czy kanapy, kolory ścian i innych elementów, które stworzą osobiste wnętrze, w którym będziemy się dobrze czuli. Warto wykorzystywać inspiracje, jednak osobiste akcenty i oryginalne pomysły zawsze są znacznie lepsze.

Wyjątkowe sofy narożne do nabycia pod tym adresem: http://www.designer.ski/pol_m_Sofy_narozne-191.html